Kompot z jabłek

Pyszny, domowy kompot z jabłek różnych odmian. Kompot z jabłek to niewątpliwie jeden ze zdrowszych napojów, który przygotujesz z rozmaitych owoców. Kompot popijaj od rana do wieczora, podawaj do dań wszelakich. Jeszcze ciepły kompot uwielbiają dzieci. Kompot z jabłek przygotujesz przez cały rok. Latem smakuje schłodzony, zaś w okresie jesienno-zimowym rozgrzewa, wzmacnia odporność. W sezonie wakacyjnym do kompotu dodaj truskawki lub agrest. Kompot z jabłek smakuje także z dodatkiem gruszek i śliwek. Jest zdrowy i pyszny. Dodatkami do kompotu z jabłek mogą być: sok z cytryny, kilka goździków, szczypta cynamonu, cukier z wanilią / biały / trzcinowy. Mój kompot z dwóch kilograma różnych jabłek przygotowuję z dodatkiem łyżki cukru z wanilią. Jednak z cukru możesz całkowicie zrezygnować, w zależności z jak słodkich odmian korzystasz. Przygotowując kompot z jabłek warto mieszać różne odmiany jabłek od słodkich po kwaśne, dzięki czemu kompot będzie jeszcze smaczniejszy. Zapraszam po mój sprawdzony od lat kompot z jabłek.

Domowy kompot z jabłek


SKŁADNIKI:

  • 2 kg ulubionych jabłek
  • 2 litry wody
  • łyżka cukru lub cukru z wanilią

PRZYGOTOWANIE:

Jabłka dokładnie umyj, posiekaj na cztery lub osiem kawałków.

Jabłka umieść w dużym garnku, zalej dwoma litrami wody, zagotuj.

Po zagotowaniu zmniejsz moc palnika do średniej mocy, wsyp łyżkę cukru białego / cukru z wanilią / cukru trzcinowego, zamieszaj. Kompot gotuj pod lekko uchyloną przykrywką przez 30 – 40 minut aż jabłka rozpadną się.

Kompot przecedź na sicie.

Na zdrowie!

Porady

  1. Kompot warto przygotować z mieszanki różnych odmian jabłek słodkich, kwaśnych, o jasnym lub żółtym miąższu. Kompot przygotowany z różnych w smaku jabłek będzie jeszcze smaczniejszy.
  2. Jabłek do kompotu nie oczyszczam z gniazd nasiennych, ponieważ na koniec całość przecedzam przez sitko.
  3. Kompotu nie dosładzam mocno, czasem wcale, jednak jeśli lubisz możesz wsypać większą ilość cukru niż łyżka cukru, którą dodałam do mojego kompotu.
  4. Do kompotu można dodać kilka goździków oraz łyżkę soku z cytryny.

Smacznego

 

Kompot z jabłek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *